Rok 2019 bude pro české vojáky náročný. Kromě zahraničních misí se zúčastní několika cvičení. Čeká je přes dvě stě cvičení, a to jak u nás v České republice, tak i ve světě. Nově bude cvičení 601. skupiny speciálních sil v Keni. Příští rok by měla vyrazit na mezinárodní cvičení speciálních sil Lion 1 do Afriky padesátka prostějovských výsadkářů.

Cvičení v Africe bude zaměřeno na záchranu rukojmích. Speciální síly by měly absolvovat toto cvičení asi měsíc a odjet by měly v září roku 2019.

Zdroj: Armáda ČR

Nejdůležitějším cvičením pro vojáky bude cvičení s názvem Czech Lion jednotek států V4, tedy zemí Česka, Slovenska, Maďarska a Polska. Bude se jednat o největší cvičení na území České republiky a k nám by mělo přijet okolo pěti set vojáků s padesáti kusy těžké techniky ze zemí V4, tedy ze Slovenska, Maďarska a Polska.

Za českou armádu se tohoto cvičení, které proběhne na podzim 2019, zúčastní 7. mechanizovaná brigáda, a to ve vojenském prostoru Libavá. Ministerstvo obrany plánuje pro příští rok 145 cvičení v zahraničí.

Taková cvičení jsou pro vojáky základní prověrkou schopností jak pro jednotlivce, tak i pro tým. Financování vyjde přibližně na 140 milionů korun českých.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.