V Krkonoších probíhal minulý týden výcvik v náročném terénu a především v extrémních klimatických podmínkách, kterého se zúčastnili vojáci 72. mechanizovaného a 73. tankového praporu. Jednalo se konkrétně o výcvik zvaný S. E. R. E., jež učí vojáky, jak popřípadě nejlépe přežít v přírodě či v zajetí. Vojáci cvičili ve dne v noci, kdy v horách trénovali přesuny, přičemž poznávali výdrž vlastního organismu v tak náročných podmínkách.

Zdroj: Armáda ČR

Základem takového výcviku bylo zvolení správného oděvu, a to proto, aby byla udržena optimální termoregulace těla vojáků v extrémních podmínkách, kdy by se jejich těla měla zahřát pohybech, aniž by se zpotili či pociťovali zimu. Důležité je také to, aby byla zachována pozitivní mysl, sebekontrola a umění překonat stresové situace, se kterými se vojáci můžou potkat.

Vojáci se během výcviku naučili vyhledávat zasypané osoby ve sněhové lavině a mimo jiné si postavili sněhovou jeskyni, ve které přečkali sněhovou bouři.

Zdroj: Armáda ČR

Takový kurz byl hektický, díky němu si vojáci prověřili, jak umí reagovat, operativně a intuitivně jednat. Celkově byl výcvik hodnocen jako efektivní, v němž budou i nadále pokračovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.