Ve středu 17. dubna ve čtyři hodiny ráno odletěl z kbelského letiště armádní letoun CASA C-295 M do Íránů, kde jsou obyvatelé postiženy povodněmi. Na palubě bylo téměř čtyři tuny humanitární pomoci.

Záplavy zasáhly Írán koncem března, kdy voda zaplavila 28 z 31 íránských provincií. Írán požádal minulé pondělí prostřednictvím Evropského koordinačního centra pro mimořádné události (ERCC) o humanitární pomoc státy Evropské unie, přičemž požadavek se týkal materiálu jako jsou spací pytle, stany, kuchyňské sety a potom také nějakou techniku pro likvidaci následků povodní.

Armádní letoun přepravil 3,8 kg nákladu, což zaplnilo šestnáct palet. Všechno putovalo do hlavního města Teheránu.

Česká republika poslala do Íránu šestnáct elektrocentrál, šestnáct kalových čerpadel, 480 přikrývek, 96 psacích pytlů s vložkou a 16 stanů. Všechny tyto materiály pochází z Národní základny humanitární pomoci, která se nachází v areálu Skladovacího a opravárenského zařízení Hasičského záchranného sboru ČR ve Zbirohu.

S humanitární pomocí společně s humanitární pomocí odletěli i dva styční důstojníci HZS ČR, kteří mají velké zkušenosti s humanitární pomocí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.