V keňském Nairobi se odehrál na jeden luxusní hotelový komplex teroristický útok, kde figuroval příslušník elitní britské vojenské jednotky SAS. Tento voják je zařazen v týmu instruktorů a je v Keni na misi s jeho jednotkou, kde pomáhá s výcvikem místních ozbrojených sil, konkrétně místním policistům a vojákům.

Příslušník SAS, když se dozvěděl o útoku, byl zrovna na nákupu, avšak ihned si došel do auta pro veškeré vybavení, jako je zbraň, taktická vesta a kukla a proti teroristům zasáhl.
“Když se dostal k hotelu, začal organizovat celou operaci, rozkazoval policistům i vojákům. Pak se sám vrhnul dovnitř, zneutralizoval nepřítele a zachránil rukojmí. Jeho akce určitě zachránila spoustu životů a ukázala, že tito muži jsou nesmírně stateční a jsou vždy připraveni,” uvedl britský bezpečnostní expert Chris Ryan.

“Tohle je prostě to, co ti kluci dělají, tohle je jejich normální práce. Má nejlepší výcvik na to, aby na takové situace reagoval. Protiteroristické operace jsou pro něj denní chleba,” dodal Ryan.
Útočníci teroristického útoku stihli povraždit 21 osob a sedm set lidí se povedlo evakuovat do bezpečí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.