Prvním lednovým dnem roku 2019 čeká Generální štáb Armády České republiky, kdy dojde k plánovaným personálním změnám.

Generálmajor Jaromír Zůna, který doposud vykonával funkci ředitele Sekce podpory Ministerstva obrany, se od 1. ledna stane prvním zástupcem náčelníka Generálního štábu a nahradí tak ve funkci generálporučíka Jiřího Balouna, který končí svou aktivní vojenskou službu po téměř čtyřiceti letech.

Na funkci ředitele Sekce podpory Ministerstva obrany nastoupí brigádní generál Štefan Muránský, jež bude do konce roku působit jako zástupce ředitele Společného operačního centra Ministerstva obrany. Jeho dosavadní funkci převezme k 1. únoru 2019 plukovník gšt. Petr Procházka, který slouží jako zástupce velitele Pozemních sil Armády ČR.

Zástupcem ředitele Sekce plánování schopností Ministerstva obrany bude jmenovaný plukovník gšt. Miloslav Lafek, jež zastával funkci ředitele odboru operačního plánování Společného operačního centra Ministerstva obrany.

Brigádní generál Milan Schulc, který působil jako vojenský diplomat v zahraničí, se stane novým zástupcem náčelníka Generálního štábu – inspektorem Armády České republiky. V této funkci nahradí generálmajora Jaroslava Kociána, který končí svoji aktivní kariéru po téměř 38 letech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.