Ve středu 2. ledna 2019 nastoupilo do armády celkem 287 rekrutů, kdy je nyní čeká tříměsíční kurz základní přípravy u Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově. Za novými vojíny a vojínkami přijela brigádní generálka Lenka Šmerdová. Ta pracuje jako poradkyně náčelníka Generálního štábu Armády ČR pro oblast náboru a genderu, a proto přijela nováčky podpořit a popřát jim hodně štěstí do nového roku a také do nového vojenského života.

Zdroj: Armáda ČR

V armádě jsou kromě mužů také ženy a několik z nich by chtěly po úspěšném absolvování odborné přípravy posílit profesionály v Lipníku nad Bečvou, a to jako kuchařka, spojařka, řidička nebo logistička.

Nováčky čeká v lednu spousta teorie, vojenský výcvik a také pořádné drilování pořadové přípravy. Na konci ledna, a to jedenatřicátého, je čeká velice významný den, a to slavnostní složení vojenské přísahy, jež se uskuteční na Masarykově náměstí ve Vyškově, kam za nimi na tento mimořádný den přijedou i ti nejbližší. Následně během dalších tří měsíců dostanou nováčci zabrat, a to jak fyzicky, tak i psychicky, což ale k poslání vojáka patří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.